Вход

Спрете да вечеряте, ако искате да отслабнете

21-07-2017 Публикации и интервюта

Проучване на изследователи от Училището по обществено здраве на Loma Linda University в Чехия установи, че времето и честотата на храненията играят съществена роля в увеличението или намалението на теглото.Използвайки информация, получена от повече от 50 000 участници...

Прочети още
  1. Последни коментари
  2. Най-четени
  3. Анкета
  4. Най-коментирани

Анкета

Кой ще е новият Управител на НЗОК?
  1. От съдебната зала
  2. ЛЕКАРСТВА
  3. ПАЦИЕНТИ

Съдът отмени окончат…

Петчленен състав на Върховният административен съд отмени окончателно Наредба № 3/25.01.2010 г. за утвърждаване на...

"Забележителни …

Кравите са показали "лудост" и "разпенваща" способност да се справят с ХИВ, което ще помогне...

Дете проговори след …

5-годишният Михаил Георгиев от Раднево вече може да говори след терапия в барокамерата на УМБАЛ...

Проблем с осигуровките на 7 годишно дете

deteЗдравейте, Дъщеря ми e на 7 години и е със статут постоянно пребиваващ в Република България. Миналия месец я заведох на зъболекар и след месец от зъболекаря разбрах, че детето ми не фигурира в списъка със здравноосигурени лица. Предвид този факт, ако детето се нуждае от преглед отново, аз трябва да платя цялата сума, което според мен е абсурдно. В страницата на НАП детето ми се води като здравноосигурено и същевремено не фигурира в списъка на здравната каса.


По силата на чл. 3, ал. 1 от Закона за чужденците в Република България, дъщеря ви има всички права и задължения според българските закони, както всеки един български гражданин. В чл. 40, ал. 3, т. 1 е записано, че за сметка на държавния бюджет се осигуряват лицата до 18-годишна възраст. Това означава, че дъщеря ви по смисъла на закона е здравноосигурено лице, предвид факта, че е със статут на постоянно пребиваване в страта. Тя се ползва от всички права като здравноосигурено лице.
Можете да подадете молба до НАП и до НЗОК, където да посочите проблема на дъщеря Ви и това, че тя не фигурира като здравноосигурено лице в системата. Към молбата си до НАП и НЗОК, трябва да приложите копие от документи на дъщеря ви удостоверяващи това, че тя е със статут на постоянно пребиваващ в Република България. Цитирайте и разписаните по-горе разпоредби. Те трябва да отсранят проблема и да ви информират затова.

Добавете коментар

Защитен код
Обнови

Отговорността на лекаря

Лекарят има задължението по силата на закона да положи грижа за лечението на пациента, съо... ОЩЕ

Лечение в Европейския съюз

Българските граждани могат да се лекуват в чужбина. Когато лечението се заплаща от публичн... ОЩЕ

Дела срещу администрацията

Административните съдебни дела се водят тогава, когато административен орган, отказва да изпълн... ОЩЕ